ترکیب پترن ها جزئی از استایل ویمسیکال است استایلی است که در ستایش رنگ و طرح به وجود آمده و توانایی ذاتی ترکیب و هماهنگی رنگ ها، پترن ها(الگوی طرح پارچه) و تکسچر را دارد

ویمسیکال این روز‌ها به یکی از ترند‌های خلاقانه و جذاب دنیای مد تبدیل شده است. استفاده از پترن پارچه‌ها و لباس‌های طرح‌دار از سادگی استایل شما کم می‌کند. هرچند استفاده بیش از حد از پارچه های ساده با رنگ خنثی خسته کننده به نظر می‌رسد، اما پارچه‌های طرح‌دار در لباس، به استایل شما رنگ و جلوه می‌بخشد. شاید در ابتدا استایل‌کردن دو طرح پارچه در یک لوک ساده به نظر برسد، اما در صورت عدم رعایت اصول اولیه می‌تواند، استایل شما را شلوغ، نازیبا و ناهمگن بسازد.

این استایل که نشان دهنده ی جسارت در فشن است، عجیب و جالب و سرگرم کننده است وتوجهات را به سمت خود معطوف می کند.استایل ویمسیکال ‌برگرفته از مد ماکسیمال با جزئیات کم تر است. یکی از جذابیت‌های آن ترکیب چند پترن در استایل است،اصول و نحوه ی ست‌کردن دو نوع طرح پارچه را از نظر استایل و زیبایی مورد بررسی قرار دهیم.

در ابتدا به بررسی انواع پترن و اساسی ترین طرح‌های پارچه می‌پردازیم و در ادامه اصول ست‌کردن پارچه‌ی طرح‌د‌‌ار در یک استایل، انتخاب اندازه‌های مختلف از یک پترن، اهمیت رنگ و اکسسوری در استایل با چند پترن را بررسی می‌کنیم.

پترن های مختلف در استایل

دیدن و الهام گرفتن از استایل با طرح پترن مختلف در لباس سلبریتی‌ها، بلاگرها، اینفلوئنسر‌ها بهترین راه برای یادگیری این تکنیک در استایل است،برخی از چاپ‌های اصلی و پایه‌ای به شما برای استایل کردن بهتر، کمک می‌کند. این نوع چاپ‌ها قابلیت ترکیب شدن آسان، با سایر طرح پارچه دارد.

انواع پترن (پارچه طرح‌دار) در لباس:

طرح راه راه، طرح چهارخانه، طرح شطرنجی، طرح توپی یا خلخالی، طرح گلدار، طرح هندسی، طرح گرافیکی، طرح پوست حیوانات است که به تفصیل توضیح خواهیم داد.

از مهم‌ترین و اساسی‌ترین پارچه‌های طرح‌دار:

پارچه یا لباس با طرح راه‌راه؛ یکی از اولین و اساسی‌ترین الگوهای ساده برای میکس پارچه‌ی طرح‌دار است. این نوع طرح تقریباً با هر الگوی طرح‌دار دیگری قابل ترکیب است. زیرا حالت خنثی در طرح پارچه محسوب می‌شود. شما می‌توانید آن را با انواع پترن راه‌راه، چهار‌خانه، گلدار، توپی، پلنگی و هندسی استایل کنید. اگر در انتخاب طرح راه‌راه برای بالاتنه و پایین‌تنه دچار مشکل بودید، می‌توانید یکی از آن را عمودی و دیگری را افقی انتخاب کنید. به عنوان مثال بالاتنه افقی و برای پایین‌تنه طرح عمودی را استفاده کنید.

پارچه چهارخانه؛ طرح الگو یا پترن دیگریست که بیشتر ما در کمد خود قطعه لباسی از این نوع پارچه داریم. یکی از راه‌های استایل‌کردن این نوع پارچه استفاده از چهارخانه دیگری با پترن ظریف‌تر نسبت به نوع اول است. اگر پارچه‌ی چهارخانه شما چند رنگ طراحی شده است، با طرح چهارخانه دیگری، با رنگ‌های متضاد استفاده کنید. بهترین حالت برای این نوع ست‌کردن استفاده از اندازه‌های مختلف، در دو طرح پارچه‌ی چهارخانه است. با طرح چهارخانه می‌توانید از طرح راه راه، شطرنجی و هندسی استفاده کنید.

پترن

این طرح پارچه در لباس یکی از طرح‌های مورد علاقه همه از دوران کودکی بوده است. طرح توپی یکی از جالب‌ترین انواع پترن برای هماهنگی با سایر طرح‌هاست. شما می‌توانید این نوع پارچه را با سایر اندازه‌های طرح توپی همرنگ یا با رنگ ها مخالف استایل کنید. همچنین این طرح پارچه قابل هماهنگی با طرح راه‌راه در اندازه‌های مختلف است. طرح پارچه توپی را می‌توان با پارچه گلدار نیز ترکیب کرد.

طرح پارچه گلدار یکی از ترند‌هایی است که هر چند سال یکبار، دوباره به دنیای مد باز می‌گردد. این طرح یکی از متنوع‌ترین انواع طرح پارچه می‌باشد. این طرح پارچه را با پارچه راه‌راه ست کنید که بهترین نوع استایل دو طرح پارچه در کنار هم است. علاوه بر آن شما می‌توانید این طرح پارچه را با طرح توپی، نقش حیوانات و شطرنجی نیز استایل کنید.

پترن

از اولین اصول ست‌کردن طرح‌های مختلف در یک استایل پوشیدن طرح الگوها در کنار هم و ایجاد تضاد همراه با خلاقیت است.‌بنابراین یکی از راه‌های به کارگیری طرح‌ها استفاده از طرح بزرگ در کنار طرح کوچک از همان پترن است به عنوان مثال: طرح توپی بزرگ در کنار طرح توپی کوچک، یا راه‌راه پهن در کنار راه‌راه باریک است. همچنین می‌توان دو طرح بیسیک را با هم میکس کرد. مانند: توپی کوچک در کنار راه بزرگ.

یکی دیگر از اصول ست‌کردن پترن مختلف در یک استایل، استفاده از یک خانواده رنگی می‌باشد، تا جایی که چاپ‌ها حداقل یک رنگ مشترک داشته باشد، قابلیت هماهنگی راحت‌تری با هم دارند. ترکیب پارچه‌ها از رنگ‌های مختلف که شبیه هم نیستند، حس شلوغی، بی سلیقگی و ناهماهنگی را انتقال می‌دهد.

پترن

   برای استایل‌کردن لباس‌های طرح دار، با طرح‌های راه‌راه یا توپی، به مثابه یک رنگ ثابت رفتار کنید. طرح راه‌راه سفید و آبی را مانند آبی کمرنگ ببینید، یا راه‌راه سفید و مشکی را خاکستری ببینید. بنابراین می‌توانید آنها را با طرح الگویی که معمولاً با این رنگ‌ها مطابقت دارد استفاده کنید.

پترن

از کم ریسک‌ترین ترکیب طرح پارچه‌های مختلف استفاده از پترن‌هایی با رنگ سیاه و سفید است. اگر از پارچه‌ای با طرح شلوغ استفاده می‌کنید، طرح دیگر را در هماهنگی با الگوی شلوغ، ساده‌تر و با رنگ‌های کمتری انتخاب کنید. یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای استفاده از پارچه‌های طرح‌دار انتخاب آن از یک برند است زیرا معمولاً برند‌ها برای هر فصل، کالکشن رنگی خاص و معدودی را انتخاب می‌کنند و ست‌کردن پترن‌های مختلف آن را برای شما راحت‌تر می‌سازند.

اکسسوری در استایل با پترن‌های مختلف

اگر قصد دارید مونوکروم باقی بمانید، پترن‌ها را با تناژ رنگی یکسان انتخاب کنید اما برای درخشش بیشتر از اکسسوری‌هایی با رنگ‌های جسورانه بهره ببرید. به عنوان مثال برای کلیت لباس از رنگ سیاه و سفید و از اکسسوری با رنگ قرمز یا زرد برای جذابیت بیشتر استفاده کنید. اگر کل استایل شما طرح‌دار است اکسسوری را ساده انتخاب کنید.

این مساله ترکیب استایل شما را منسجم‌تر نشان دهد و ناهماهنگ به ‌نظر نمی‌رسد. اما اگر یکی از قطعات لباس طرحدار و دیگری ساده است، می‌تواند از اکسسوری‌های طرح‌دار متناسب با قطعه لباس طرح‌دار و رنگ لباس ساده ی خود استفاده کنید. کفش مناسب برای استایلی با طرح پترن مختلف باید با رنگ‌های خنثی یا در تناسب با حداقل یکی از رنگ‌های به کار رفته در پارچه طرح‌دار لباس انتخاب شود.

پترن

ترکیب دو لباس طرح‎دار در کنار لباس‌های بدون طرح

راه ساده برای هماهنگی دو طرح پارچه در یک استایل استفاده از یک کت یا رویه‌ای با رنگ خنثی، متضاد یا یکی از رنگ‌های به کار رفته در پارچه‌های طرح‌دار می‌باشد. این قطعه لباس، بیشتر سطح لباس‌های زیرین خود را پوشانده و با ایجاد یکپارچگی استایل خیره کننده‌ای برای شما می‌سازد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close
Sign in
Close
Cart (0)

No products in the cart. No products in the cart.

en_USEnglish