ترند تابستان 2022 را می‌توان به کفش‌های جسورانه‌تر نسبت داد. قدرت دست بستنی‌های خوش‌رنگ تابستانی بوده است. یکی از اتفاقات جذاب ترند کفش 2022 حضور رسمی Clogs است. همان کفش‌های دهه‌ی 90 که در 2022 به چرخه‌ی ترند تابستان بازگشته‌اند. اما اگر یک فلش بک بزنیم ریشه‌ی این صندل از کفش‌های سنتی هلندی نیز بیرون می‌زند. بعد از بازگشت صندل تاریخی گلادیاتور این مدل صندل جدید نیز در رده‌ی دوم ترند تابستان 2022 قرار گرفته است. در گذشته تمامی این‌کفش‌ها میان مردان و زنان به صورت مشترک استفاده می‌شد و تمایز جنسیتی به وضوح در کفش‌ها دیده نمی‌شد. یکی از علت اصلی بازگشت این کفش‌ها، از بین بردن مرز‌های جنسیتی است. اما ظاهر و قالب آزاد و غیر فرمی آنان نیز بی‌تاثیر نبوده است؛ همان ظاهری که با هر فرم پا و سایزی قابل استفاده است. 

Clog چیست؟

Clog نوعی کفش است که به طور جزئی یا کامل از چوب ساخته می‌شود. اشکال آنها می‌تواند بسته به نوع فرهنگ متفاوت باشد، اما ممکن است قرن‌‌ها در یک فرهنگ بدون تغییر باقی بماند. این پاپوش‌های سنتی همچنان به عنوان کفش مخصوص در کشاورزی و در برخی کارخانه‌ها و معادن امروزی استفاده می‌شوند. گاهی اوقات این صندل‌های چوبی با کفش‌های ارزان قیمت و فولکلورکشاورزان و طبقه کارگر مرتبط است؛ برخی از انواع این مدل صندل‌ جدید در دنیای مد امروز، جایگاه ویژه‌ای را به خود اختصاص داده‌اند. این پاپوش‌های سنتی در چندین سبک مختلف رقص نیز استفاده می‌شود. یکی از ویژگی‌های مهم آن صدایی است که در برابر زمین ایجاد می‌کند. رقص Clog یکی از ریشه‌های اصلی رقص تپ و رقص جاز است. با این کفش‌های ضربه‌ای، ضربه‌ها آزادانه بر روی هم صدایی متفاوت تولید می‌کنند.

صندل Clog 2022
صندل Clog 2022

ریشه‌ی تاریخی صندل Clog

منشا صندل Clog در اروپا به طور دقیق مشخص نیست. این احتمال وجود دارد که اقوام سلتیک و ژرمن از جنوب و شمال اروپا با نوعی پوشش چوبی پا آشنا بوده باشند. برخی از مورخان معتقدند منشا اصلی این کفش‌های چوبی همان کفش‌های “کالیگا“، که در دوران امپراتوری روم وجود داشت، می‌باشد. چراکه صندل‌های آن سربازان رومی در ابتدا از زیره‌های چوبی و بندهای چرمی ساخته می‌شد. یافته‌های باستان‌شناسی از آن‌ها مشخص نیست. کفش‌های چوبی اغلب به دلیل ماهیت پوسیدگی در دراز مدت، به هیزم تبدیل می‌شدند. قدیمی‌ترین کفش سنتی چوبی در اروپا، آمستردام و روتردام هلند یافت شده است که مربوط به سال های 1230 و 1280 است. پس قدمت Clogs ها به اوایل قرن سیزدهم در هلند باز می‌گردد. این مدل صندل جدید همان صندل‌های سنتی است که از هلند سرچشمه گرفتند؛ در نهایت به فرانسه، انگلستان و اسکاندیناوی گسترش یافتند.

صندل سنتی هلندی Clog
صندل سنتی هلندی Clog

دلیل استفاده از چوب در ساخت صندل Clog

کارگران کارخانه‌ها در سراسر اروپا کفش Clogچوبی می‌پوشیدند. زیرا چوب به راحتی در دسترس بود. این کفش‌ها، بادوام و ارزان بودند و خطوط کفش‌ها در طول روزهای طولانی باعث تسکین پاها می‌شد. چوب یک ماده‌ی سنتی است که هنوز هم به طور مرتب در صنعت کفش‌سازی مدرن نیز استفاده می‌شود. سازندگان Clog از چوب‌هایی مانند گیلاس، توسکا، صنوبر، افرا و گردو استفاده می‌کنند. به گفته‌ی جیم بارنیر سازنده‌ی کفش، وزن چوب مهمتر از سختی چوب است و چوب سبک‌تر بهتر است. مردم از قرن چهاردهم از چوب‌پنبه در کفش استفاده می‌کردند. کفی‌های چوب‌پنبه‌ای را به پای مخاطب قالب می‌زنند و از آن به راحتی محافظ می‌کنند. انعطاف‌پذیری چوب‌پنبه به کفش اجازه‌ی خم شدن می‌دهد. در نتیجه راه رفتن با کفش‌های چوب پنبه‌ای به حرکتی طبیعی‌تر از راه رفتن با یک کفی سفت تبدیل می‌شود.

کفش چوبی Clog در قرن سیزدهم
کفش چوبی Clog در قرن سیزدهم

انواع مدل صندل Clog

ترفور اوون (Trefor Owen)، سازنده‌ی مخصوص صندل Clog ، سه نوع اصلی این مدل کفش سنتی را شناسایی کرد:

  • رویه چوبی
  • کفی چوبی
  • کفش‌ محافظ
صندل Clog ساخته شده از چوب
صندل Clog ساخته شده از چوب

Clog با رویه‌ی چوبی

با توخالی کردن یک توده‌ی چوب جامد برای ایجاد یک ترکیب کامل و یکسره ساخته می‌شوند. دو نوع از آن وجود دارد:

ساخت کفش Clog با توده‌ی چوب جامد
ساخت کفش Clog با توده‌ی چوب جامد

گرفتگی کل پا: جایی که رویه‌ی چوبی، کل پا را تا قسمت مچ می‌پوشاند، مانند کلمپ هلندی(Dutch Klomp). این گرفتگی کامل پا می‌تواند به عنوان یک کفش ایمنی محافظت کافی را ایجاد کند.

کفش چوبی سنتی klomp
کفش چوبی سنتی klomp

نیمه باز: جایی که رویه‌ی چوبی روی انگشتان پا کمی بیشتر است، مانند سابوت‌های بلژیکی .(Sabot) رویه از نظر طرح کلی، شبیه به یک کفش مجلسی است. مدل نیمه‌باز آن ممکن است از نوعی پارچه یا چرم باشند.

کفش چوبی سنتی Sabot

Clog با کف چوبی

از چوب فقط برای زیره استفاده می‌شود. این مدل صندل Clog با کف چوبی دارای رویه‌های مختلفی است:
در این مدل صندل، رویه‌ی کامل ساخته شده‌ی آن می‌تواند از چرم یا مواد دیگر ساخته شود. گاهی اوقات برای محافظت بیشتر آن‌ها، ممکن است تقویت کننده‌های فولادی در قسمت زیرین کف‌پا و یا جلوی‌انگشتان پا قرار بگیرند. برخی از سبک‌های Clog دارای “پا” هستند، مانند آلبارکای اسپانیایی (Albarcas Shoes).
• اتصالات نوع صندل باز: گتای ژاپنی
• مدل‌های گیره‌ی پا: پادوکای هندی

کفش چوبی سنتی Sabot
کفش چوبی سنتی Sabot

کفش‌ محافظ

کفی‌های چوبی که با بند طراحی شده است و معمولا برای پوشیدن روی کفش‌های دیگر با عنوان ” patten” شناخته شده‌اند. برخی از پتن‌های قرون وسطایی دو تکه بودند. پیوستن به این دو تکه با یک نوار چرمی بود.

کفش سنتی Albarcas
کفش سنتی Albarcas
مدل صندل سنتی Patten
مدل صندل سنتی Patten

ساخت صندل Clog

از آنجایی که انواع مدل صندل Clog محصولاتی دست‌ساز بودند، شکل کفش و فرآیند تولید آن تنوع زیادی در سبک محلی داشت. در آغاز قرن بیستم کفش‌های چوبی ماشینی معرفی شدند. به ویژه پس از جنگ جهانی دوم، کفش‌های چوبی از دید ناپدید شدند و با کفش چرم طبیعی و مصنوعی شیک‌تر جایگزین شدند. در حال حاضر، تنها Clog سوئدی (پایه‌ی چوبی و رویه چرمی) هنوز به عنوان یک کالای مد روز دیده می‌شوند. یکی از مهم‌ترین مدل رایج این کفش‌ها را به صورت چکمه‌ی پاشنه بلند زنانه و صندل زنانه است. با این وجود، این صندل‌های سنتی چوبی، به دلیل استفاده از آن در چندین منطقه اروپایی و برخی مشاغل محبوب‌اند.

چکمه‌ی زنانه مدل Clog
چکمه‌ی زنانه مدل Clog

چوب‌های صنوبر، توسکا، بید، راش و گردو مورد علاقه این صنعتگران برای ساخت کفش‌های چوبی بودند. زیرا این چوب‌ها به راحتی شکافته نمی‌شدند. Clogs سنتی از یک بلوک مربعی چوبی ساخته می‌شدند. چوب خیس شده، تیشه زده و به شکل صاف درمی‌آمد. کفش‌ها روی هم چیده شده بودند تا کاملاً خشک شوند. سپس آنها را معمولاً با الگوهای مختلف نقاشی می‌کردند. بسیاری از روستاها الگوها و طرح‌های مخصوص به خود را برای پاپوش سنتی داشتند. سبک‌های کفش در مناطق مختلف اروپا، متفاوت بود.

فروش  صندل سنتی Clog هلندی
فروش صندل سنتی Clog هلندی

تغییرات ساختاری Clog

کفش‌های Clog معمولاً به صورت کفش‌هایی با پشت باز و پنجه‌ی پهن و پوشیده طراحی می‌شوند. علی‌رغم تغییراتی که در طول سال‌ها به وجود آمده، یک چیز در طراحی ثابت می‌ماند: قسمت انحنای پایینی کفش‌ها که از وسط پا تا نوک پنجه کشیده شده است. این جلوی خمیده، امکان راه رفتن را ساده‌تر و پشتیبانی از پاها را فراهم می‌کند. انواع مدل صندل جدید در سبک‌ها، رنگ‌ها و طرح‌های بسیار متنوعی تولید می‌شوند. برخی ساده هستند، در حالی که برخی دیگر با بند‌های تزئینی، طرح‌های برجسته یا الگوهای برش جذاب ارائه می‌شوند. رویه‌ی کفش می‌تواند از چرم یا جیر، پارچه باشد. این بستنی‌های خوش‌رنگ تابستانی در رنگ، طرح‌های سبک و انعطاف‌پذیر ساخته شده است. به طور کامل این مدل جدید صندل از ترکیبات پلاستیکی مصنوعی ساخته شده‌اند و چوب را حذف کرده‌اند.

تغییرات ساختاری در مدل جدید صندل Clog
تغییرات ساختاری در مدل جدید صندل Clog

این کفش‌ها برای نسل‌ها محبوب بوده‌اند و به احتمال زیاد در آینده نیز دوام خواهند آورد. آنها را می‌توان به عنوان کفش کار، صندل در فضای باز و… استفاده کرد. صندل ترندی ‌Clog صرف نظر از ظاهر متواضع خود، به دلیل تطبیق پذیری، دوام و راحتی، طرفداران بیشماری دارد؛ این صندل‌های کاربردی زنانه و مردانه همانند صندل‌های Cozy Slides مخاطبین خاص خود را دارد.

سر آغاز نقطه‌ی محبوبیت Clog

سرآغاز نقطه‌ی محبوبیت Clogدر دهه‌های 1970 و 1980 بود. مدل جدید صندل Clogs سوئدی به اکسسوری‌های مد محبوب برای هر دو جنس زن و مرد تبدیل شد. آنها معمولاً بدون جوراب پوشیده می‌شدند و لباس مناسبی برای مرد آوانگارد به حساب می‌آمدند. در دهه‌های 1980 و 1990، کفش‌هایی مبتنی بر Clog سوئدی به عنوان یک آیتم ترندی برای زنان بازگشتند. همان صندل‌های سکویی که اغلب 6 یا حتی 8 اینچ پاشنه داشتند و در بسیاری از کشورهای غربی پوشیده می‌شدند. در سال 2007، طراحان هلندی Viktor & Rolf، کفش‌های پاشنه بلند هلندی را در مجموعه‌ی زمستانی 2007/2008 معرفی کردند. در سال 2010 ، انواع مدل جدید صندل زنانه‌ی Clog سوئدی، در مجموعه‌ی بهار و تابستان Chanel، Louis Vuitton و Bottega Veneta بازگشتند. در فشن شوی بهار 2021 Hermes، هر مدل، یک جفت صندل Clogs میخی ظریف پوشیده بود. بالاخره بستنی‌های خوش‌رنگ تابستانی کار خودشان را کردند و در ترند کفش 2022 دوباره قدرت خودشان را نشان دادند.

مدل جدید صندل Clog  در برند hermes و Bottega Veneta
مدل جدید صندل Clog در برند hermes و Bottega Veneta

صندل Clog زنانه

انواع مدل جدید صندل Clog بیشتر برای خانم‌ها جذابیت دارد تا آقایان. زنانی که به صندل علاقه خاصی دارند بیشتر از Clogلذت می‌برند. آنها توانایی پوشیدن این صندل‌های جلو بسته را دارند. چیزی که Clogs را همانند Mules محبوب‌تر کرده، عدم محدودیت پوشش فصلی است. شما محدود به پوشیدن آنها در فصول خاصی نیستید. می‌توانید در تمام فصول سرد و گرم از این صندل‌های راحت و کاربردی استفاده کنید.

مدل جدید صندل زنانه‌ی Clog
مدل جدید صندل زنانه‌ی Clog

صندل Clog مردانه

مدل جدید صندل Clogبرای مردان هم وجود دارد. اگر بخواهیم دسته‌بندی خاصی قائل شویم، می‌توانیم آنها را جزو کفش‌های Unisex بدانیم. به طور معمول، صندل Clogs مردانه، با چرم مرغوب و یا جیر تولید می‌شوند. یکی دیگر از جنبه‌های کلیدی که ممکن است برای مردان جذاب باشد، پاشنه‌ی پا است. در صندل Clog زنانه، پاشنه‌ی پا معمولاً بزرگ و درشت است اما در مدل صندل مردانه اصلا این طور نیست. تطبیق‌پذیری این صندل‌های نرم و گاهی اوقات طبی برای بسیاری از افراد، از جمله فعالان حوزه‌ی پزشکی بسیار جذاب است. صندل Clog پزشکی معمولاً از لاستیک محکم، در بالا و پایین ساخته می شود. آنها از پای پرستاران و پزشکان در برابر خطرات و میکروب‌ها محافظت می‌کنند و در برابر لغزش بسیار مقاوم‌اند. پس یک نکته‌ی کلیدی دیگر در محبوبیت این صندل ترندی تطبیق‌پذیری کاربردی بالای آن است. به این زودی‌ها قرار نیست از رادار مد و فشن خارج شوند.

مدل جدید صندل مردانه‌ی Clog
مدل جدید صندل مردانه‌ی Clog

نحوه‌ی استایل کردن با صندل Clog

نحوه‌ی استایل کردن با انواع مدل صندل ‌Clog مثل هر صندل دیگر قائده و قانون خاص خودش را دارد. همیشه وقتی صحبت از مدل جدید صندل‌ها می‌شود دوتا سوال در ذهنمان پررنگ‌تر از بقیه روشن می‌شود. اول اینکه آیا این صندل‌ها فقط برای تابستان هستند؟ دومین سوال اینکه این صندل‌ها را به چه صورت وارد استایل شخصی و کمد لباسمان کنیم؟ در این قسمت با انواع مدل صندل جدید Clog و نحوه‌ی استایل‌کردن آن بیشتر آشنا می‌شوید.

نحوه‌ی استایل کردن صندل Clog زنانه
نحوه‌ی استایل کردن صندل Clog زنانه

ترکیب جذاب و همیشگی کت و شلوار با Clog

تا به الان به ترکیب کت و شلوار و Clog فکر کرده‌اید؟ چگونه می‌توانیم در آن شیک‌تر به نظر برسم؟ به این فکر بکنید که ما قبلاً کت و شلوارهایمان را با کفش‌ پاشنه بلند می‌پوشیدیم. بعد از آن یک انقلاب مد رخ داد که پوشیدن آن‌ها را با کفش‌ کتانی قابل قبول‌تر کرد. اکنون به جای کفش‌ پاشنه بلند اکثر اوقات با کفش‌‌های کتانی می‌پوشیم. صندل Clog چیز جدیدی است و کاملاً با کت و شلوار ست می‌شود. بنابراین وقت آن است که یک انقلاب مد دیگر داشته باشیم. شما می‌توانید این صندل جلوبسته‌ی گرد را با رنگ کت و شلوار خود ست کنید. یک مونوکروم جذاب را ایجاد کنید. از طرف دیگر، کت و شلوار بژ با Clog مشکی در کنار هم عالی به نظر می‌رسد. توصیه ما این است که Clogs خود را با کت و شلوارتان هماهنگ کنید تا ظاهری شیک‌تر داشته باشید.

ست کردن صندل Clog زنانه با کت و شلوار
ست کردن صندل Clog زنانه با کت و شلوار

جین با Clog

اگر هنوز مطمئن نیستید که چگونه کفش‌ Clog خود را بپوشید، به اصل خود برگردید و آنها را مانند دهه‌ی 70 با شلوار جین ست کنید. می‌توانید به سراغ شلوار جین دمپا گشاد بروید. وقتی شلوار جین دمپا گشاد را با صندل Clog ست می‌کنید، فقط قسمت جلوی صندل جلوه‌ی جذاب‌تری خواهد داشت. از طرف دیگر، می توانید به سراغ یک استایل سرتاپا جین بروید. مطمئن باشید این دو ترکیب غوغا به پا خواهند کرد.

استایل شلوار جین با مدل جدید صندل Clog
استایل شلوار جین با مدل جدید صندل Clog

شلوار جین‌های پیشنهادی برای استایل با صندل‌های Clogs:

شلوار جین راسته: برای صندل‌های Clog پر و حجیم یک راهکار کاربردی وجود دارد. از پوشیدن شلوار جین تنگ خودداری کنید و شلوار جین راسته را جایگزین کنید.
شلوار جین گشاد: بهترین گزینه برای آنکه یک ظاهر متعادل با Clog در استایل خود داشته باشید شلوار جین گشاد است. با یک تی شرت که تا حدی در شلوار جین خود قرار داده شده راحتی خود را مثل همیشه داشته باشید.
شلوار جین :Flare یک مدل کلاسیک دهه‌ی 70 با یک جفت صندل Clog پاشنه‌دار متوسط تا بلند عالی به‌نظر می‌رسد. می‌توانید همانند دوران دهه‌ی 70 با رنگ‌های تیره و Clogs با رنگ‌های زرد و نارنجی بازی کنید.

نمونه استایل پیشنهادی با صندل Clog در انواع شلوار جین
نمونه استایل پیشنهادی با صندل Clog در انواع شلوار جین

Clog با ترکیب بندی دورنگ یا مونوکروم

یکی دیگر از روش‌های شیک پوشیدن Clogs ترکیب بندی با لباس‌های مونوکروم یا دورنگ است. مانند لباس سیاه و سفید با Clog سفید یا مشکی. از طرف دیگر، می‌توانید به دنبال یک ظاهر تک رنگ باشید. هر یک از این دو گزینه روشی عالی برای حالت دادن به Clogs شماست. انتخاب یک رنگ ظریف و متناسب با رنگClog شما قطعا شما را شیک پوش‌تر می‌کند.

ترکیب بندی مونوکروم با صندل Clog رنگ روشن
ترکیب بندی مونوکروم با صندل Clog رنگ روشن

شلوار چرم با Clogs رنگی

برای اینکه ظاهری مدرن داشته باشید، به جای شلوارهای‌ اسکینی می‌توانید، سیلوئت‌های آزادتر را انتخاب کنید. ترکیب شلوار چرم در کنار صندل Clogs رنگی در فصل زمستان را امتحان کنید. اضافه کردن کمی رنگ به استایل‌تان را جدی‌تر بگیرید.

استایل صندلClog رنگی با شلوار چرمی
استایل صندلClog رنگی با شلوار چرمی

صندل زنانه‌ی Clog با پیراهن

تا آخر تابستان تمام چیزی که می‌خواهیم پوشیدن یک پیراهن خنک با صندل زنانه‌ی راحت است. صندل زنانه‌ی Clog با پیراهن بهترین انتخاب از اواسط تابستان و گذراندن نیمه‌ی دوم روزهای گرم است. کفش‌های کلاسیک و پیراهن اغلب خودشان را خیلی جدی می‌گیرند. بنابراین اضافه کردن یک جفت صندل جلوبسته‌ی Clog می‌تواند حال و هوای آرامی به شما بدهد. یک کیف قلاب بافی با چند گوشواره چوبی آویزان را به این ترکیب اضافه کنید.

ترکیب پیراهن و صندل جلوبسته‌ی Clog
ترکیب پیراهن و صندل جلوبسته‌ی Clog

پیراهن‌های پیشنهادی برای استایل با صندل‌های Clogs:

پیراهن ماکسی: ترکیب کردن Clog با پیراهن‌های ماکسی هرگز قدیمی نمی‌شود و به شدت شیک به نظر می‌رسد. یک پیراهن بلند محبوب دهه‌ی 70. یک پیراهن بلند سفید یا سیاه با یک جفت صندل جدید Clog در رنگ متضاد هم عالی به‌نظر می‌رسد.
پیراهن کوتاه: اگرچه یک پیراهن کوتاه همیشه کارساز است. اما متعادل کردن ظاهرتان را با این صندل‌های حجیم در نظر بگیرید. به پیراهن‌های عروسکی یا طبقه‌ای بیشتر فکر کنید
پیراهن میدی: یک پیراهن گلدار یا مینیمال با یک جفت Clogیک ترکیب عالی است. برای لایه‌بندی این ترکیب در هوای کمی سرد یک ژاکت نرم یا ژاکت جین عالی است.

پیراهن‌های پیشنهادی در استایل با صندل Clogs
پیراهن‌های پیشنهادی در استایل با صندل Clogs

پوشیدن جوراب با صندل Clog

پوشیدن صندل Clog با جوراب یا جوراب شلواری راهی عالی برای اضافه کردن حس گرما به لباس شماست. بهترین قسمت این ترکیب در این است که می‌توان آنها را با لباس‌های مختلف زنانه پوشید. صندل‌های Clogs را با جوراب‌های سفید تا مچ پا ست کنید. یک گزینه‌ی عالی برای هر زمان که نیاز دارید کمی در استایل کژوال خود لباس اضافه کنید. پوشیدن جوراب با صندل فقط به شلوار ختم نمی‌شود. این بستنی‌های خوش‌رنگ تابستانی با دامن هم یک ترکیب فوق‌العاده به شما می‌دهند. صندل Clog کلاسیک یا خزدار را با جوراب‌های تا زانو و با یک دامن جین ست کنید. یک ترکیب معمولی اما شیک که برای آب و هوای خنک‌تر مناسب است. استایل شما هر چه باشد، پوشیدن جوراب با صندل Clog مطمئناً پای شما را گرم نگه می‌دارد.

صندل Clog  با جوراب زنانه
صندل Clog با جوراب زنانه

پیشنهاد پوشیدن صندل Clog در پاییز و زمستان

با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان، ممکن است از خود بپرسید که چگونه صندل Clog خود را با لباس‌های مختلف پاییز و زمستان بپوشیم. همچنین دقت داشته باشید کدام صندل را انتخاب کنید تا به لباس شما شخصیت ببخشد. برای داشتن ظاهری شیک می‌توانید Clogs‌های خود را با یک ژاکت و شلوار بافتنی ست کنید. شلوار جین گشاد و ژاکت چرمی را فراموش نکنید. یک جفت صندل Clogمیخ‌دار عالی به نظر می رسد. پس در این ترکیب ژاکت با کمربند نازک یک مورد عالی برای ست کردن صندل Clogs شماست. پالتو یا ژاکت پف‌دار و جوراب شلواری را اضافه کنید.

استفاده از صندل Clog در استایل پاییز و زمستان
استفاده از صندل Clog در استایل پاییز و زمستان

جمع‌بندی

ترند تابستان 2022 را می‌توان به کفش‌های جسورانه‌تر نسبت داد. این بستنی‌های خوش‌رنگ تابستانی باردیگر یک دوره‌ی تاریخی را برای ما روایت می‌کنند. دهه‌ی 90 یا قرن 13 فرقی نمی‌کند. نکته‌ی مهم در این است که ترند کفش 2022 در فصل تابستان با 3 کلمه‌ی کلیدی نقش آفرینی کرده است. کمرنگ شدن مرز میان کفش مردانه و زنانه و عدم تفکیک جنسیتی، یکی از اصلی‌ترین بخش‌های این قسمت بوده است. مطمئنا بعد از این بیشتر شاهد این جریان خواهیم بود. تطبیق پذیر بالای فرم و راحتی در کاربری‌های مختلف از دیگر ویژگی‌های اصلی ترند تابستان 2022 بوده است. سوال اصلی اینجاست که آیا ترند پاییز و زمستان 2022-2023 نیز ادامه دهنده‌ی همین مسیر دومینووار خواهد بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن
ورود
بستن
سبد خرید (0)

هیچ محصولی در سبد خرید نیست. هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

fa_IRPersian